Sprowadzeni do “kupczenia”

12-05-2016 
1 372  1


czterysta

Fatalnie wygląda program przygotowywany przez władze gminy z okazji jubileuszu Nowego Wiśnicza.

Obchody rocznicy założenia  miasta  zostały “sprowadzone” do kupieckiej “imprezy” i “biesiady” dla samorządowców,         w zamku.

Pogrubiona czcionka to komentarz redakcji  do planowanych zamierzeń władz samorządowych,  które będą kosztowały bardzo duże pieniądze, wydane z kasy miejskiej.

Oto zamierzenia :

. 8 czerwca-uroczysta sesja w sali rycerskiej zamku. (nieporozumieniem lub wielkoksiążęcą manierą  jest odbywanie sesji w zamku, mając zachowany ratusz z oryginalną salą narad).

  • 12 czerwca -msza św. w wiśnickim kościele parafialnym (czemu nie w kaplicy zamkowej?)  z udziałem kupców i przedsiębiorców Wiśnickich (cech w Wiśniczu powstał w 1660 roku, rzemieślnicy działali od 1646 roku, co potwierdza dokument cechowy powieszony w sali obrad ratusza przez poprzedniego burmistrza-zdjecie z sali wykorzystano w artykule)  a po niej uroczysty przemarsz kupców (których w 1616 roku w Wiśniczu nie było) w strojach z epoki (ciekawe jaki strój z epoki będzie miał jeden z “kupców”) , z placu kościelnego na rynek, odczytanie fragmentu aktu (?) nie wiadomo jakiego aktu cechu wiśnickich kupców, otwarcie “jarmarku”,  pokaz tańców dawnych.
  • 11-12 czerwca jarmark wiśnicki – kupczenie
  • 11 czerwca  występy artystyczne na scenie wiśnickiego rynku (pewnie fajne występy młodzieży szkolnej na podsumowanie roku szkolnego)
  • 11 czerwca oficjalne święta Małopolski-konferencja, bankiet oraz wielka Gala Operowa ( dlaczego nie – będzie zabawa w zamku! Dla kogo ?)
  • 12 czerwca teatrum nadania praw miejskich na rynku w Nowym Wiśniczu, symbolizujące przekazanie kluczy władzom samorządowym (coś w stylu jasełek z Kobyla, z rolą “główną” byłej dyrektor!)
  • 12 czerwca  finał konkursów m.i. na największą rodzinę o wiśnickich korzeniach (pytamy największa to jaka? Najliczniejsza? Najwyższa? Najgrubsza? Czy o najdłuższym korzeniu?)  Proponujemy nagrody w każdej kategorii a mierzenie korzeni na tzw.”targowicy”. Regulamin wewnętrzny opracować należy w porozumieniu z odpowiednimi służbami sanitarnymi. Najbliższa toaleta jest przecież w zamku lub w ratuszu
  • 12 czerwca”pospolite wiśnickie ruszenie”(czyżby referendum?).

Program to kompletna porażka pani burmistrz i osób odpowiedzialnych za promocję. Teraz w pełni rozumiemy jak bardzo nie czują oni Wiśnicza, jego tradycji i kultury. Teraz też rozumiemy, dlaczego musiała odejść z zamku była Dyrektor Muzeum Ziemi Wiśnickiej Renata Jonak.


1 Comment

Scenariusz tych “uroczystości” przyprawia o niekończący się atak śmiechu. Mam nadzieję, że prawdziwe uroczystości, godne rangi i miejsca, odbędą się po następnych wyborach samorządowych. Zorganizują je: m.in. Stanisław Gaworczyk ze swoją byłą zastępczynią, Dyrektor Zamku Renata Jonak oraz CI wszyscy, którym leży na sercu sława i dobro Wiśnicza na kolejne 400 lat.
Obecna ekipa rządząca w gminie NW tego wszystkiego nie zdąży zepsuć.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Więcej artykułów
Jak bardzo okłamywano mieszkańców?   Ponad 100 tysięcy złotych więcej niż w 2014 roku, wydano w 2015 roku na wynagrodzenia dla pracowników urzędu...